Skip to main content


Drogi na Euro 2012

| creandi.pl | Moto

Największe święto piłkarskie – Euro 2012 zbliża się do Polski wielkimi krokami. Czasu jest już coraz mniej, a wiele projektów mających na celu usprawnienie ruchu drogowego wciąż trwa. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl, monitorującego sytuację na polskich drogach sprawdzili na niespełna 100 dni przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej jak wygląda sytuacja na drogach miast - gospodarzy. Na w szczególności interesuje Poznań.

Piłkarskie Mistrzostwa Europy zawitają do czterech Polskich miast już w czerwcu. Wiele z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych związanych z przygotowaniami do Euro 2012 znajduje się obecnie w końcowej fazie realizacji. Większość z zaplanowanych projektów jest już gotowa albo wkrótce będzie. Remonty i przebudowy ulic, których w miastach organizatorskich nie brakuje, miały poprawić sytuację kierowców na drogach. Jak wynika z najnowszego raportu wykonanego przez serwis Korkowo.pl, sytuacja we wszystkich czterech miastach poprawiła się. Choć wciąż nie brakuje utrudnień w ruchu, średnia prędkość poruszających się po mieście aut nieznacznie wzrosła w porównaniu do sytuacji sprzed 3 miesięcy.

 

W Polsce rywalizować będzie osiem reprezentacji. Grupa A rozegra swoje mecze w Warszawie i Wrocławiu, grupa C w Poznaniu i Gdańsku. Kibice będą musieli zatem sprawnie poruszać się między miastami. Wielu jako środek komunikacji wybierze zapewne auto. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie czasy przejazdu na tych trasach.

 

Przedstawiamy analizę sytuacji drogowej w Poznaniu

W ścisłym centrum w godzinach porannego (06:00-09:00) i popołudniowego szczytu (16:00-18:00) średnia prędkość oscyluje w granicach 23-24 km/h. Choć nie jest to najlepszy wynik, w mieście jeździ się szybciej niż trzy miesiące temu.

Dla porównania, jeszcze w listopadzie kierowcy w Poznaniu poruszali się ze średnią prędkością nie przekraczającą 18 km/h. Z dużo wyższą średnią prędkością jeżdżą także kierowcy w odległości 2-5 km od centrum. W godzinach komunikacyjnego szczytu wynosi ona 29 km/h. Korki tradycyjnie tworzą się na Bukowskiej i Dąbrowskiego.

Utrudnienia czekają także na kierowców w okolicach ronda Kaponiera i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Im dalej od centrum, tym średnia prędkość wzrasta, a korki maleją. Szansę na szybszą jazdę mają kierowcy dopiero na obrzeżach miasta. W odległości zarówno 5-10 km, jak i 10-15 km od centrum jedzie się ze średnią prędkością oscylującą w granicach 33-45 km/h.

źródło: creandi.pl

Jak myć samochód myjką ciśnieniową i nie zrobić szkody?

Myć samochód myjką ciśnieniową, nie czyniąc przy tym szkód, to sztuka, którą warto opanować. Myjki ciśnieniowe są potężnymi narzędziami, które mogą nie tylko zaoszczędzić czas i wodę, ale również zapewnić dogłębne czyszczenie pojazdu. Kluczem do sukcesu jest jednak stosowanie się do kilku zasad b...

Z jakimi problemami musi mierzyć się transport drogowy w najbliższych latach?

Nie ulega wątpliwości, że w Europie transport drogowy wciąż pozostaje najwygodniejszym narzędziem logistycznym. Nie może być inaczej na kontynencie, na którym średnia gęstość dróg przekracza wartość 100 km na 100 km kwadratowych. Mimo to, firmy transportowe wciąż borykają się z poważnymi wyzwania...

Motoryzacja. W ofertach na rynku wtórnym coraz więcej „młodszych” aut

Przebieg 188 tys. km, wiek 12,7 lat i cena blisko 30 tys. zł – to uśredniona charakterystyka samochodów, które w 2023 roku były najczęściej oferowane w sprzedaży na polskim rynku wtórnym. Statystyki pokazują jednak, że mediana wieku aut z drugiej ręki sukcesywnie spada, a w ofercie rośnie udział ...

Sprawdź, czy możesz zatankować E10

Jak pisaliśmy kilka dni temu okazuje się, że nie wszystkie starsze auta będą mogły być tankowane nowym typem paliwa E10.

Od stycznia zmiana na stacjach paliw

Benzyna z 10-proc. udziałem bioetanolu pojawi się z początkiem nowego roku na stacjach paliw w miejsce popularnej E5 95-oktanowej. Nie wszystkie starsze auta będą mogły być nią jednak zasilane, więc trzeba będzie je tankować paliwem 98-oktanowym, które obecnie jest droższe. Eksperci przewidują je...

Auta z USA: historia i fenomen amerykańskich pojazdów

Amerykańskie samochody, symbole wolności i innowacji, zaczęły swoją historię ponad wiek temu. Ford Model T, pierwszy masowo produkowany pojazd, zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjny, dając początek erze motoryzacji. Od tamtej pory, samochody z USA stały się nie tylko środkami transportu, ale r...

Czym się charakteryzuje zabudowa typu wywrotka?

Zabudowa typu wywrotka, która montowana jest na bazie samochodu dostawczego do 3,5 tony jest ciekawym i przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i firm komunalnych. Auto dostawcze jest w stanie wjechać nawet wąskie uliczki i bramy, które są niedostępne dla samochodów ciężarowych.