fbpx

Kandydaci na posłów stawiają na ekologię

Ochrona środowiska stała się jednym z najważniejszych tematów kampanii wyborczej w 2019 roku. Cieszy fakt, że zajęli się tym problemem także posłowie z naszego okręgu wyborczego. 

Od wielu lat politycy zasypują nas hasłami troski o środowisko. Niestety kończyło się to dotychczas pustymi hasłami, a życie toczyło się dalej. Coś jednak w mentalności społecznej się zmienia. Można dostrzec to po choćby obecnej kampanii wyborczej. Przykładem są Jakub Rutnicki i Błażej Parda.

Chętnie włączyłem się do akcji organizowanej przez posłankę Agnieszkę Pomaskę - mówił nam poseł Jakub Rutnicki. Akcja "Zerwij z plastikiem" to świetny pomysł na promowanie ekologicznych opakowań. Jesteśmy zewsząd atakowani przez foliówki. Moja osobista propozycja to ekologiczna torba. Serdecznie polecam.

Z innym pomysłem wyszedł poseł Błażej Parda. W kampanii wyborcznej zaproponował wyjątkową ulotkę. 

Moja ulotka wyborcza zostałą wykonana z makulatury. Ten papier nie wygląda może idealnie, ale za to jest na pewno ekologiczny. Ma w sobie coś szczególnego. Parda szybko wyjaśna sekret swojej ulotki: Ten kawalek papieru ma w sobie ziarenka. Jeśli ktokolwiek wyrzuci moją ulotkę ona szybko się rozłoży. Dodatkowo wyrosną kwiaty.

Należy się cieszyć, że parlamentarzyści poważnie traktują sprawę ochrony środowiska. Oby tylko po 13 października nie zapomnieli o tym.