fbpx

Mocny Michał Zieliński może zdobyć mandat posła

Za sprawą Michała Zielińskiego powiat obornicki może mieć kolejnego posła.

Informowaliśmy kilka dni temu o naprawdę mocnych kandydatach na drugich pozycjach list wyborczych komitetów wyborczych. Liderzy niektórych z nich w naszym pilskim okręgu muszą się ich obawiać, bo są ku temu merytoryczne powody. Dziś zwracamy uwagę na Michała Zielińskiego. Obornicki polityk znajduje się na liście PiS na piątej pozycji. Nie jest to może wymarzone miejsce, ale dające realne szanse na zdobycie mandatu poselskiego. A takie Michał Zieliński ma na pewno.

Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uczestniczy w wielu wydarzeniach. Jeździ po Wielkopolsce, poznaje wielu ludzi. Ma szansę na bezpośrednie rozmowy z wieloma osobami. Zieliński nie jest twarzą z plakatu. Wiele osób zna go osobiście. To niezwykle ważny kapitał wyborczy. 

Swoją pozycję buduje od kilku lat. Czyni to systematycznie. Działał w Obornickim Komitecie Samorządowym. W 2014 roku wystartował w wyborach, gdzie walczył o mandat radnego i o fotel Burmistrza Obornik. Szybko stał się szefem powiatowych struktur PiS. Rok 2016 przyniósł mu funkcję wiceprezesa struktur partii w okręgu 38.

To nie koniec sukcesów Michała Zielińskiego. Posada wicedyrektora wielkopolskiego KOWR-u i start do sejmiku to kolejne etapy z jego życia. Ponad 7000 głosów poparcia dały mu szanse dalszego rozwoju. Od roku jest dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Zieliński i jego rodzina są znani zarówno w Szamotułach i Obornikach. Szczególnie w świecie sportu i rekreacji. Z resztą Michał Zieliński jest prezesem Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego.

Zawsze może liczyć na wsparcie żony Agnieszki, z którą ma trójkę dzieci. Generalnie widać ogrom pracy i środków włożonych w kampanię już od kilku tygodni. Trudno nie dostrzec dużego optymizmu wśród cżłonków i sympatyków PiSu. Ten piąty numer może sporo namieszać w wyborach. Czy starczy poparcia na zdobycie mandatu posła przez Michała Zielińskiego tego dowiemy się po 13 października.