Szczypiorniści wrócili na tarczy z Komprachcic

| M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sobotni wieczór piłkarzy ręcznych Sparty Oborniki nie należał do udanych. Seniorzy przegrali w Komprachcicach z LKS OSIR  27 : 32.

Mecz przez 60 minut kontrolowali gospodarze. Z Opolszczyzny relacje zdał trener Oborniczan Marek Arciszewski: ,, Wyszliśmy na boisko bez koncentracji, w pierwszej połowie odzwierciedleniem tego były błędy w obronie, brak powrotu za kontrą przeciwnika i pasywna obrona 6 ; 0. Zawodnik OSiR-u Krzysztof Juros, rzucił nam z kontry 9 bramek przez 20 minut gry a pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 16 : 21.  Dopiero wejście Michała Eitnera dało sygnał do większej aktywności poszczególnych graczy na boisku.

Po przerwie poprawiliśmy grę w obronie,  a naszej bramki doskonale strzegł Maciej Wtorek. Doszliśmy rywala na 2 bramki, wtedy dostaliśmy potrójną karę i straciliśmy kolejno 3 bramki. Popełniliśmy wtedy dużo błędów technicznych oraz zawiodła skuteczność w sytuacjach stuprocentowych. O meczu szybko musimy zapomnieć ale przy okazji wyeliminować wszystkie czynniki mające wpływ na taki obraz gry ‘’.

Sparta: Wtorek, Kustoń, Narożny 2, Włudarczak Michał 1, Włudarczak Maciej 2, Kwiatkowski 6, Tepper 1, Cieśla 4, Ratajczak J. 1, Eitner 8, Myszkowski 2, Kołodziej, Ratajczak Sz., Klopsteg.

A już w sobotę mecz z liderem. Do Obornik przyjeżdża AZS Zielona Góra. Zapraszamy wszystkich na trybuny, by dopingiem wesprzeć Spartę w tym trudnym meczu.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.