Sukcesy młodych Oborniczan

| UM Oborniki | Biegi

Sebastiana Nowickiego mjc. 2 fot. źródło UM Oborniki9 kwietnia w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych. W zawodach startowały reprezentacje powiatów wyłonione wcześniej w zawodach gminnych, a potem powiatowych. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gdzie miejsce 12 zajął  Mikołaj Sawiński z ZS w Rogoźnie. Największym, pozytywnym zaskoczeniem okazała się postawa Sebastiana Nowickiego, mieszkańca Obornik, ucznia Szkoły Agrobiznesu w Rogoźnie. Na bardzo wymagającej, 2 km trasie, uzyskał wynik 5min 58 sek. i wywalczył 2 miejsce.

Dobrego wyniku można było spodziewać się, po czasach uzyskiwanych podczas treningów przeprowadzanych z Jarosławem Kucem, ale 2 miejsce to duże zaskoczenie, tym bardziej, że pierwsza dziesiątka to zawodnicy klubowi, trenujący kilka razy w tygodniu.

Szczegółowe wyniki na stronie SZS Wielkopolska.

źródło UM Oborniki

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.